Tím, co nesmí žádnému soukromému podnikání určitě chybět, je dosahování zisku. Prostě se tu musí vydělávat, a to tolik, aby se tím dal zaplatit jak chod dotyčné firmy, tak i život podnikatele samotného. Podle typu podnikání je tak třeba mít klidně i hodně vysoké příjmy, aby se to zvládlo. Jenže právě příjmy jsou tím, s čím mají soukromníci nejednou problémy. Protože ona ani ta sebevětší snaha nezaručuje, že se tu vydělá dost na to, aby se zaplatilo všechno, co se zaplatit musí.
Je tomu prostě tak. Někdy se nenaplní očekávání týkající se příjmů proto, že odběratelé neodebírají dost nebo jsou s placením na štíru, někdy se zvyšují vstupy a odvody státu a zdravotním pojišťovnám, mohou se vyskytnout i nějaké ty komplikace v provozu, je třeba obměňovat vybavení, modernizovat a investovat, a to pochopitelně nemusí stát vůbec málo.
A když pak příjmy neodpovídají svou výší výdajům? Pak je třeba zavádět úsporná opatření a současně vesměs i přemýšlet nad tím, kde ještě nějaké ty peníze navíc sehnat. A když se o tom tak uvažuje, vyjde leckomu nevyhnutelně, že si na to bude muset někde půjčit. Protože to je často ten jediný způsob, jak získat finance dostatečně rychle a v dostatečné výši.
A kam se mají podnikatelé obracet, když už jsou v závažné finanční tísni? Obvykle nejraději na nebankovní společnost. Protože její nebankovní americká hypotéka dává daleko větší šanci na úspěšné získání peněz, než je tomu v bankách. Tady se totiž netočí vše jenom kolem toho, zda má žadatel značné příjmy a čisté registry dlužníků, tedy zda je mimořádně dokonalý a zjevně schopný splácet. U nebankovních hypoték jsou tyto přednosti do značné míry nahrazeny nezbytnou zástavou nemovitosti, a kdo takovou zástavu nabídnout může, je na nejlepší cestě k tomu, aby se dočkal svého. Tedy půjčení peněz, jimiž by postavil svoji skomírající firmu opět na nohy.